
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 1.89 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of Channels | 12 |
| Sampling Rate | 170 Msps |
| Nominal Supply Current | 140 mA |
| Resolution | 1.25 B |
| Number of A/D Converters | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Interface Type(Data Interface) | 2-Wire, I²C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
